Нийгэм

Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Иргэд, олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн, шилдэг улс төрчдийн рейтинг тогтоох онлайн судалгааг “Ардын элч” мэдээллийн  сайт тавдугаар сарын 15-наас зургаадугаар сарын 30-ны өдөр хүртэл 45 хоногийн турш нээлттэй, ил тод зохион байгууллаа.

Орон даяар явагдсан ард түмний санал асуулгад 628 нэр дэвшигч өрсөлдөж олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ” нар тодроод байна.

Энэ удаагийн “Ардын элч” ард түмний санал асуулгыг иргэд, олон нийт өөрсдийнхөө дэмжиж буй улс төрч, иргэнийг санал болгож, бүртгүүлэн оролцсоноороо онцлог байлаа.

Төрийг түшилцэж, түмэн олныхоо төлөө ажиллаж чадах ТӨРИЙН ТҮШЭЭДИЙГ тодруулах үндэсний рейтинг тогтоох судалгаа нь ирэх 2020 оны сонгуульд өрсөлдөх улс төрчдийн чансааг тодорхойлсон, сонгуулийн өмнөх их сунгаа болж байна.

21 аймаг, нийслэлийн 9 дүүрэгт хэн гэдэг улс төрч дэмжигчийн хамгийн их саналыг авч, манлайлан айргийн тавд багтан “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорсныг эрэмбэлэн танилцуулж байна.

Архангай аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Мөнхбат
  2. Н.Энхбаяр
  3. Г.Тэмүүлэн
  4. Э.Болорчулуун
  5. Б.Отгонбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952511_arkhangai Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Баян-Өлгий аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Н.ТИЛЕУХАН
  2. Ж.САУЛЕ
  3. М.ИБРАЙ
  4. Х.БАТЫРБЕК
  5. Ж.АЙДОС нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952586_bayanulgii Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Баянхонгор аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Г.Занданшатар
  2. Д.Мөнх-Эрдэнэ
  3. Д.Ганбат
  4. Л.Элдэв-Очир
  5. Ж.Ганзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952521_bayankhongor Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Булган аймагт 12 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Бат-Эрдэнэ
  2. Ц.Батбаяр
  3. Ц.Гарамжав
  4. Б.Хажидмаа
  5. З.Батзориг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952529_bulgan Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Говь-Алтай 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. В.Рэнцэндорж
  2. Д.Амарбаясгалан
  3. Ш.Раднаасэд
  4. Ж.Энхбаяр
  5. М.Батбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952655_govi-altai Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Говьсүмбэр аймагт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Г.Мөнхцэцэг
  2. Л.Одсэр
  3. Б.Саяхүү
  4. П.Батхүлэг
  5. Г.Батсуурь нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952653_govisumber Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Дархан-Уул аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Цэнгэл
  2. Д.Хаянхярваа
  3. С.Ганбаатар
  4. С.Насанбат
  5. Б.Эрдэнэзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952598_darkhan Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Дорноговь аймагт 13 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Т.Энхтүвшин
  2. Б.Дэлгэрсайхан
  3. Ц.Гантулга
  4. Д.Атармаа
  5. Г.Гантулга нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952605_dornogovi Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Дорнод аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Бадамсүрэн
  2. Н.Номтойбаяр
  3. Ш.Ёл
  4. Б.Санчирдорж
  5. Б.Отгон нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952556_dornod Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Дундговь аймагт 28 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Од-Эрдэнэ
  2. С.Мандахбат
  3. Б.Наранхүү
  4. С.Буджав
  5. Ж.Нямаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952630_dundgovi Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

    Завхан аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Дашцэрэн
  2. Д.Батсайхан
  3. З.Нарантуяа
  4. Д.Дарь Сүхбаатар
  5. Д.Батмагнай нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952742_zavkhan Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Орхон аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Ганхуяг
  2. Ц.Бат-Энх
  3. Д.Үүрийнтуяа
  4. О.Баасанхүү
  5. Б.Ангараг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952653_orkhon Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Өвөрхангай аймагт 22 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Чинзориг
  2. Д.Тогтохсүрэн
  3. Я.Содбаатар
  4. М.Наранбаатар
  5. Ё.Бямбатогтох нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952691_uvurkhangai Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Өмнөговь аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. В.Мөнхбат
  2. Х.Мандахбаяр
  3. Д.Бат-Эрдэнэ
  4. Х.Батболд
  5. Ө.Баянмөнх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952748_umnugovi Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Сүхбаатар аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Н.Цамбанүрдэв
  2. Ж.Батсуурь
  3. Р.Буд
  4. Н.Лхагвабаатар
  5. З.Энхтөр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952721_sukhbaatar Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Сэлэнгэ аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Цогтгэрэл
  2. Ч.Ундрам
  3. Ж.Эрдэнэбат
  4. Т.Сайнжаргал
  5. Д.Эрдэнэбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952668_selenge Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Төв аймагт 20 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Энхболд
  2. С.Батболд
  3. Ж.Батжаргал
  4. Б.Оюун-Эрдэнэ
  5. Ш.Батсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952728_tuv Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Увс аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Батболд
  2. С.Отгонбаяр
  3. Ч.Хүрэлбаатар
  4. В.Удвал
  5. Н.Тэгшбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952667_uvs Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Ховд аймагт 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Цогзолмаа
  2. Я.Төмөрбаатар
  3. О.Батнасан
  4. С.Бямбацогт
  5. Д.Дэмбэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952644_khovd Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Хөвсгөл аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Т.Ганди
  2. Л.Төмөрбаатар
  3. Л.Ганболд
  4. Ц.Даваасүрэн
  5. Ө.Болдсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952608_khuvsgul Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Хэнтий аймагт 18 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. У.Хүрэлсүх
  2. Л.Оюун-Эрдэнэ
  3. С.Ононбаяр
  4. Б.Бат-Эрдэнэ
  5. Ц.Идэрбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952613_khentii Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

ДҮҮРЭГ

Багануур дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Хишигбадрах
  2. Б.Бямбадорж
  3. Ж.Мөнхцэцэг
  4. С.Даваасүрэн
  5. Л.Алтансүх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952513_baganuur Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Багахангай дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Л.Санжийжамц
  2. Ц.Батбаяр
  3. Ф.Мөнхгэрэл
  4. С.Эрдэнэбаяр
  5. Э.Галбадрал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952472_bagakhangai Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Баянгол дүүрэгт 26 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Ганбаатар
  2. Б.Сэмжидмаа
  3. С.Эрдэнэ
  4. Х.Ганхуяг
  5. Э.Дагиймаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952571_bayangol Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Баянзүрх дүүрэгт 43 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Д.Оюунхорол
  2. Т.Ганди
  3. Ц.Жадамбаа
  4. Б.Мөнхбаатар
  5. Р.Булгамаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952592_bayanzurkh Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Налайх дүүрэгт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Амарсайхан
  2. Ч.Батзаяа
  3. О.Ууганбаяр
  4. Ч.Раднаабазар
  5. Д.Лхачинсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952597_nalaikh Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Сонгинохайрхан дүүрэгт 39 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Гарамжав
  2. Р.Дагва
  3. О.Гэрэлт-Од
  4. Э.Болорчулуун
  5. Ж.Сандагсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952665_songinokhairkhan Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Сүхбаатар дүүрэгт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Сү.Батболд
  2. Б.Баярмагнай
  3. Ц.Мөнх-Оргил
  4. Ж.Цолмон
  5. Р.Амаржаргал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952692_sukhbaatarduureg Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Хан-уул дүүрэгт 30 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Нямдорж
  2. С.Үүрцайх
  3. Ц.Цолмон
  4. П.Батчимэг
  5. Д.Сарангэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952660_khan-uul Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Чингэлтэй дүүрэгт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Оюунчимэг
  2. Б.Мөнхбат
  3. Ц.Ганхуяг
  4. Ц.Баатархүү
  5. Г.Баярсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    1561952573_chingeltei Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

ХОЛБООТОЙ МЭДЭЭ

Сэтгэгдэл

Таны сэтгэгдэл

Back to top button
Close