Эрүүл мэнд

Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа

Тулгар төрийн 2228 жил, Их Монгол Улс байгуулагдсаны 813 жил, Үндэсний эрх чөлөө, тусгаар тогтнолоо сэргээн мандуулсны 108 жил, Ардын хувьсгалын 98 жил, Ардчилсан хувьсгалын 30 жил, Монголын уламжлалт сар шинийн баяр Цагаан сарыг тус тус тохиолдуулан  Монгол улсын ерөнхийлөгчийн зарлигаар  хүн амын эрүүл мэндийг сахин хамгаалах үйлст  олон жил идэвх санаачилгатай ажилласан зарим эмч, эмнэлгийн ажилчдыг төрийн одон медиалаар шагнасан байна. Шагналыг өнөөдөр Эрүүл мэндийн сайд Д.Сарангэрэл, Дэд сайд Л.Бямбасүрэн, Төрийн нарийн бичгийн дарга Б.Бямбадорж болон яамны удирдлагын багийнхан гардуулж баяр хүргэлээ.

photo_2019-02-04_13-21-06%20(2)(1) Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа
photo_2019-02-04_13-20-54 Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа
photo_2019-02-04_13-21-01 Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа

Хүний гавьяат эмч цолоор 

  1. Эмгэг судлалын үндэсний төвийн зөвлөх эмч Шархүүгийн Энхтуяа
  2. Өвөрхангай аймгийн Бүсийн оношлогоо эмчилгээний төвийн их эмч Довчингийн Наваан,

Эрүүлийг хамгаалахын гавьяат ажилтан цолоор 

  1. “Мөнхийн Тун” компанийн ерөнхий захирал Цэвэгжамцын Алтанцэцэг,
  2. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Индэр сумын Сум дундын эмнэлгийн ахмад ажилтан, эх баригч Жамсрангийн Маам,
  3. Говь-Алтай аймгийн Нандин талим нүдний эмнэлгийн сувилагч Галбадрахын Уртнасан

Гавьяат багш цолоор 

  1. Анагаах ухааны Энэрэл дээд сургуулийн захирал Дэнчингийн Дорж,
  2. АШУҮИС-ийн Физиологийн тэнхмийн профессор багш Галсан-Ёндонгийн Сүхбат,

Нэг. “Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одон”-гоор

  1. Хархүү Ариунаа – ЧД-ийн ЭМТ-ийн Төв салбарын Амбулаторын эрхлэгч, ЭМТ-ийн үйлдвэрчний эвлэлийн хорооны дарга
  2. Баасанжав Бадамханд – НЭМГ-ын Ахмад ажилтан
  3. Рэнчиндорж Мөнхцэцэг – Цомбо ХХК-ийн захирал
  4. Сампил Мөнгөн – Цэргийн төв эмнэлгийн ахмад сувилагч
  5. Бямбадорж Цагаан – ХӨСҮТ-ийн мэс заслын эмч
  6. Амраа Энхцэцэг – УХТЭ-ийн даатгалын эмч
  7. Банзрагч Пунцаг – Монголын сумын эмч мэргэжилтнүүдийн холбооны удирдах зөвлөлийн гишүүн –
photo_2019-02-04_13-48-56 Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа

Хоёр. “Алтан гадас одон”-гоор шагнагдсан хүмүүсийн нэрс

  1. Чойжоо Амаржаргал – Эм үйлдвэрлэл технологийн газрын мэргэжилтэн
  2. Энхээ Эрдэнэчимэг – ДЭМБ-ийн Эрүүл мэндийн тогтолцооны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн
  3. Дармаа Янжинсүрэн – Нийслэлийн өргөө амаржих газрын эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч
  4. Бадамдорж Оюунгоо – АШУҮИС-ийн сургалтын бодлого зохицуулалтын газрын дарга
  5. Жамбал Улаан – ХӨСҮТ-ийн Шинэ болон дахин сэргэж буй халдварын тасгийн эрхлэгч
  6. Вандандорж Наранцэцэг – АШУҮИС-ийн Халдвартын тэнхмийн багш
  7. Дулам Цэдэв – Өмнөговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн эх баригч бага эмчээр ажиллаж байсан өндөр настан
  8. Цэдэндорж Амгалан – Ачит гаа эмнэлгийн ерөнхий эмч
  9. Энхбаяр Амгалан – СЭМҮТ-ийн их эмч
  10. Долгор Батбаяр – ХӨСҮТ-ийн мэс заслын эмч
  11. Батмөнх Баярмаа – Нийслэлийн хүрээ амаржих газрын эх баригч бага эмч
  12. Гонгор Байгалмаа – УГТЭ-ийн Харвалтын тасгийн их эмч
  13. Цэдэнбал Бодьцэцэг – УНТЭ-ийн их эмч
  14. Хэнз Болормаа – Нийслэлийн өргөө амаржих газрын бага эмч
  15. Сүх Буяннэмэх – НЭМҮТ-ийн ахмад ажилтан
  16. Загд Бямбаа – ГССҮТ-ийн сувилагч
  17. Долгорсүрэн Даваа – УГТЭ-ийн Нүдний мэс заслын тасгийн сувилагч
  18. Цэрэннадмид Дагийсүрэн – Нийслэлийн өргөө амаржих газрын дурангийн менежер
  19. Лувсансүрэн Дашиймаа – ЭХЭМҮТ-ийн бөөрний эмгэг судлалын тасгийн их эмч
  20. Цэрэндорж Доржготов – ЗӨСҮТ-ийн ахмад ажилтан
  21. Жодов Жаргалсайхан – УХТЭ-ийн бөөрний мэс заслын их эмч
  22. Дамдиндорж Цолмон – АШУҮИС-ийн Биологи-Гистологийн тэнхмийн багш
  23. Шагдарсүрэн Цэцэг – Мөнгөн тойг эмийн сангийн эрхлэгч
  24. Жандал Нарантуяа – ЭХЭМҮТ-ийн Хоол судлалын тасгийн эрхлэгч
  25. Гончигсүрэн Наранцэцэг – УХТЭ-ийн ажилтан
  26. Майхант Наранцэцэг – УХТЭ-ийн мэс заслын ахлах сувилагч
  27. Тасранжав Наранцэцэг – ХӨСҮТ-ийн ахмад бага эмч
  28. Жамсран Оюунцэцэг – УХТЭ-ийн Поликлиникийн тасгийн эрхлэгч
  29. Чинбат Оюунгэрэл – УНТЭ-ийн Чих хамар хоолойн тасгийн ахлах сувилагч
  30. Лувсан Пүрэвжав – Орхон аймгийн Нэгдсэн аймгийн асрагчаар ажиллаж байсан ахмад настан
  31. Цэдэндамба Пүрэвдулам – УХТЭ-ийн яаралтай тусламжийн тасгийн ахлах сувилагч
  32. Банди Солонго – АШУҮИС-ийн Уушги харшил судлалын тэнхмийн багш
  33. Зандан Туяа – Барагшун фарм ХХК-ийн жор баригч
  34. Баяраа Ундармаа – ЭХЭМҮТ-ийн ахлах сувилагч
  35. Дамбарэнцэн Цэвэлсүрэн – УНТЭ-ийн сувилагч
  36. Гэлэгжамц Чанцалням – Гранд мед эмнэлгийн инженер
  37. Дүгэрдорж Энхжаргал – ГССҮТ-ийн яс үений 3-р тасгийн сувилагч
  38. Гомбосүрэн Энхжаргал – УХТЭ-ийн ахмад сувилагч
  39. Ядамсүрэн Энхтөр – АШУҮИС-ийн Арьс судлалын тэнхмийн эрхлэгч
  40. Мижид Энхтуяа – УХТЭ-ийн Мэдрэл судлалын тасгийн ахлах сувилагч
  41. Палам Энхтуяа – НЭМҮТ-ийн Орчны эрүүл мэндийн албаны дарга
  42. Баатар Эрдэнэчулуун – ХСҮТ-ийн ахмад ажилтан
  43. Гомбосүрэн Юмчмаа – ГССҮТ-ийн их эмч
photo_2019-02-04_13-21-01%20(2) Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа
photo_2019-02-04_13-48-55 Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа

Гурав. “Хөдөлмөрийн хүндэт медаль”-аар шагнагдсан хүмүүсийн нэрс

  1. Отгонсүрэн Хишигсүрэн – ГССҮТ-ийн Эмнэлгийн тусламж үйлчилгээ хариуцсан дэд захирал
  2. Балжинням Алтанчимэг – УГТЭ-ийн ариутгал, халдваргүйтгэлийн сувилагч
  3. Сандив Амаржаргал – ЭСҮТ-ийн лаборант
  4. Ганхуяг Гэрэлсайхан – УНТЭ-ийн яаралтай тусламжийн тасгийн сувилагч
  5. Бат Лида – УГТЭ-ийн ахмад ажилтан
  6. Урган Нармандах – ЗӨСҮТ-ийн мэргэжилтэн
  7. Нацагдорж Оюунчимэг – ГССҮТ-ийн их эмч
  8. Дорждан Оюунчимэг – ГССҮТ-ийн сувилагч
  9. Лувсанцэрэн Оюун-Эрдэнэ – ГССҮТ-ийн туслах сувилагч
  10. Минжүүр Пагамдулам – ЭСҮТ-ийн их эмч
  11. Дугарсүрэн Цэцэгдарь – ГССҮТ-ийн рентген техникч
 photo_2019-02-04_13-21-10%20(2) Эрүүл мэндийн салбарынханд Төрийн дээд шагнал гардууллаа

“Эрүүлийг хамгаалахын тэргүүний ажилтан” хүндэт тэмдэгээр

  1. Гомбо Туул – ЭМЯ-ны Хяналт шинжилгээ үнэлгээ дотоод аудитын газрын мэргэжилтэн
  2. Шижирбаатар Дэлгэрмаа – Үндэсний оношлогоо эмчилгээний төв байгуулах төслийн захиргааны ажилтан
  3. Мөнхуяг Мөнхсайхан – Болор мэлмий эмнэлгийн нүдний мэс заслын их эмч
  4. Гомбо Сэрчмаа –  Цэргийн төв эмнэлгийн ахмад эм найруулагч
  5. Сэнгэдорж Оюунгэрэл – ЭМДЕГ-ын Төлбөрийн хяналтын хэлтсийн мэргэжилтэн

Яамны “Хүндэт жуух бичиг”-ээр

  1. Гармаарэнцэн Болор – ЭХЭМҮТ-ийн нярав
  2. Ядамсүрэн Содном – Отгон буянт хүрээ эм ханган нийлүүлэх байгуулагын эрхлэгч

ХОЛБООТОЙ МЭДЭЭ

Сэтгэгдэл

Таны сэтгэгдэл

Back to top button
Close